Meny
    Nya bilarBegagnade bilarFöretagsförsäljningErbjudandenService & VerkstadReservdelar & TillbehörFinans & FörsäkringKontakta Oss
    Göm karta
    Försäljning
    Servicemarknad
    Reservdelar
    Administration
    Ledning

    Möller Bil Göteborg - Försäljning

    Kontaktuppgifter och öppettider
    Adress
    Exportgatan 6, 422 46 Hisings Backa
    Mail
    goteborg@mollerbil.se
    Telefon Växel
    031-393 99 00
    Telefon Försäljning
    031-393 99 20
    Öppettider
    Måndag - fredag
    08:00 - 18:00
    Lördag
    11:00 - 15:00
    Söndag
    11:00 - 15:00
    Personal
    André Christiansen
    Försäljningschef
    031-393 99 02
    andre.christiansen@mollerbil.se
    Johannes Baranto
    Key Account Manager
    031-393 99 03
    johannes.baranto@mollerbil.se
    Simon Masierowski
    Säljare
    031-393 99 15
    simon.masierowski@mollerbil.se
    Pierre Khouri
    Säljare
    031-393 99 14
    pierre.khouri@mollerbil.se
    Jennifer Åkerblad
    Säljare
    031-393 99 16
    jennifer.akerblad@mollerbil.se
    Martin Josifovski
    Säljare
    031-393 99 19
    martin.josifovski@mollerbil.se
    Michel Chamun
    Säljare
    031-393 99 17
    michel.chamun@mollerbil.se
    Eric Nykvist
    Hallvärd

    eric.nykvist@mollerbil.se
    Didrik Tornberger
    Säljare / Audi Expert

    didrik.tornberger@mollerbil.se

    Välkommen till Möller Bil Göteborg!

    Möller Bil Göteborg ingår i Möller Bil Sverige som är återförsäljare med fullserviceanläggningar för Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda och VW Transportbilar. Vi har idag verksamhet på 13 orter i Mälardalsområdet samt Göteborg och ca 750 medarbetare. Möller Bil ägs av norska Møller Mobility Group, ett familjeägt företag och ett av nordens största bilföretag. Företaget har verksamhet inom import, återförsäljning och finansiering. MMG har ca 4300 medarbetare i Norge, Sverige och Baltikum. Under 2019 omsatte Möller Bil Sverige  4,5 miljarder SEK.